Freitag, 27. November 2015

Si të ngjyros flokët në shtëpi


Dëshironi të ndryshoni pamjen tuaj, por nuk duan të shpenzojnë bucks të mëdha për një floktar solide profesionale? Sigurt që ju mund të! 
Siç mund ta keni vënë re në raftet e supermarketeve dhe dyqaneve që shesin parfum, ka me qindra e produkteve në treg, pak a shumë profesionale, që ju lejon të ngjyros flokët tuaj në shtëpi shpenzimet e një euro pak. Vetëm pak zhdërvjelltësi dhe mbi të gjitha për të zgjedhur ngjyrën e duhur që i përshtatet mirë fytyrën tuaj. 
Këtu janë disa hapa për një shtëpi solide për këtë qëllim.

Si të kreh flokët kaçurrel

Flokët kaçurrel janë shumë të veçantë për t'u kujdesur për shkak të manovrave të gabuara mund të rrënojat e curl dhe në veçanti mund të hapë curls bërë ata të humbasin përkufizim. Më poshtë janë disa këshilla për të shmangur që ka probleme dhe ju gjithmonë keni një curls të mirë-përcaktuara.

Si të besh bishtalec francez

Si të bishtalec francez


Bishtalec "që fillon nga lart", ose bishtalec francez, model është mbledhur fijet e flokëve dhe gërshetim ato për mbajtjen e tyre në aderimin në kokë.

Shumë elegant dhe i sofistikuar është një ndikim të fortë vizual. Një hairstyle e përdorur gjerësisht si ajo mbledh gjeth e të gjitha moshave duke i dhënë secilit tonin e duhur.Shiko videon

Për të trajtuar flokët e djegur në pesë hapaFlokët e djegur e te thatë, te dobët dhe te brishtë. Shkaqet janë të shumta: ngjyra dhe kimikateve agresive, përdorimi i targave dhe pranga për styling, ekspozimi i tepruar së diellit. Pra, le të shohim se si për të trajtuar flokët e dëmtuar.

Montag, 16. November 2015

FAQET E INTERNETIT ÇUDITSHME QË EKZISTOJNË

Këto faqet e internetit nuk janë të rrezikshme dhe as frikshme, por ajo që ju shihni atje nuk do të gjeni kudo tjetër në internet. Nuk ka viruse ose të dhunshme, por ka përmbajtje që do të ju habis. Gjej poshtë lidhje me faqet e internetit.

Si të llogarit peshën ideale?


Kur ju doni për të llogaritur peshën ideale, në shumicën e rasteve do të thotë se ju doni për të vlerësuar nëse pesha e tij është në standardin, ose në qoftë se ajo ka akumuluar peshë të tepërt dhe për pasojë vendosin një dietë të përshtatshme për të humbur në një të shpejtë dhe definitive. 
Për llogaritur pesha ideale mund të përdorë një formulë të thjeshtë që, para se të përdoret kërkon njohuri të kulmin e saj në centimetra. Formula për të llogaritur peshën ideale është si vijon: 

Si të përdorni silikoni në menyren e duhur ne shtëpi...........Këtu janë disa këshilla se si të përdorin atë siç duhet.

Për të fituar me InstagramGjithkush e di se Instagram është një nga rrjeti më interesante shoqërore të momentit dhe është i bazuar në dërgimin dhe ndarjen e fotografi personale. Por pak janë të vetëdijshëm për atë që kjo platformë mund të bëni për të fituar përdoruesit e saj.
Për të arritur këtë objektiv, ajo ende duhet të jetë në posedim të një profil të suksesit. Përndryshe, ju duhet të keni durim. Tani ne kemi marrë në këtë çështje dhe të shohim se çfarë janë sistemet të qetë e të ardhurave financiare me ndihmën e Instagram.

Mittwoch, 11. November 2015

Çfarë duhet të shikoni para se të blesh një makinë të përdorur???


Arsyet pse shoferët shpesh zgjedhin për të blerë një 'makinë të përdorur në vend të një vendbanim të ri, veçanërisht në çmim: një makinë që vjen nga Përfaqësitë, siç e dimë të gjithë, menjëherë humbet 20% të vlerës së saj, këtë vlerë me kalimin e kohës amortizon në mënyrë të konsiderueshme. 
Në qoftë se ju vendosni një grimë 'e vëmendjes për zgjedhjen dhe për të mbajtur sytë hapur, marrëveshja mund të jetë rreth qoshe. Megjithatë, vetëm një zbavitje ose një rritje e euforisë për të marrë kryer larg dhe të kryejë në një gris-off: ne shohim se si për të shmangur duke u mashtruar nga tregtarët të aftë që bëjnë blerësit e tyre të papërvojë dhe të hutuar sekretin e suksesit të saj

Si të konfiguroj një modem????Një modem është një pajisje që është në gjendje për të vënë në komunikimin e sistemeve kompjuterike. Një konfigurimin e saktë dhe për këtë arsye i lejon të marrin një auto funksionale me të cilin për të komunikuar dhe për të lidhur në internet.
Hapa themelore për të konfiguruar një modem

Çfarë mund të bëni me qumësht të skaduar?????Shpesh harrojmë në frigorifer qumështin dhe pa dashje ka skaduar. Le të shohim se si mund ta ripërdorim  qumështin e skaduar.

Qumështi si ne e dimë se është e njohur për vetitë e saj hidratues, atëherë

Dienstag, 10. November 2015

Si të ribej një portret në tingujt e teksteve në sajë të Portraits to textNjë debat i madh është nëse komunikimi është imazhi më ekspresive apo tekst.
Ndonjëherë, megjithatë, rezultati më i mirë është arritur duke kombinuar dy kanaleve: në këtë udhëzues, atëherë, ne do të shohim se sa të kombinojnë shprehurit e tekstit me atë të 'foto ... por në një mënyrë shumë origjinale.
Udhëzime

Për të sjellë një ruajtje në internet i OneDrive 30 GBOneDrive, The cyberlocker e Microsoft-it, ofron zakonisht 15 GB memorie internet për ruajtje dokumentet e Office, si rezultat, gjithashtu mund të redaktohen në internet me Office Online.
Për një kohë të kufizuar, megjithatë, ju mund të shtoni më shumë 15 GB totale (duke arritur në një të qëndrueshme prej 30 GB), në qoftë se ju përdorni OneDrive edhe për backup automatik në lëvizje.
Udhëzime

Për të bërë një kopje të një faqe interneti ose një ditar me HTTrack Website CopierNdonjëherë një nevojë të kopjoni një faqe të tërë. Arsyet? Ndoshta ne kemi nevojë për të shqyrtuar off-line, ndoshta duam ta ruani atë si një suvenir, ju ndoshta dëshironi të studioni arkitekturë.
Cilado qoftë arsyeja që na drejton për të se, puna që është paraqitur për ne përpara është i madh.
Në këtë udhëzues do të shohim se si për të lehtësuar atë në sajë një program shumë të plotë.
Udhëzime

Si te vizitoni një faqe të pakapshëme ose offlineNdonjëherë ndodh që ne kemi ndërmend të vizitojme faqen e internetit në çdo kohë , jo online.
Në këtë udhëzues do të shohim se si të punojnë rreth problemit dhe të konsultohet atë pavarësisht nga problemet që ju jeni që kanë.
Udhëzime

Montag, 9. November 2015

Për të hequr njollat e buz​​kuqit..Një nga pikat më të këqija që duhet trajtuar është larg nga një të kuq buzësh, shumë e parfum apo të naftës njollat, veçanërisht në qoftë se ajo që ne kemi ndotur është një kokë shumë delikate. Në këtë rast, një nga rekomandimet më të përshtatshme, është për të marrë atë direkt në lavanderi, veçanërisht nëse ajo është një veshje e rëndësishme, të tilla si një pallto të shtrenjtë, një triko bërë nga lesh kashmiri apo bluzë mëndafshi.

Si të hiqni çamçakëz nga rrobatKush nuk ka pasur ndonjëherë për të hequr çamçakëz te mbërthyer në rroba? Kjo është një nga problemet më të zakonshme, e cila ndodh në qoftë se kemi shpenzuar shumë kohë jashtë. Shpesh në vende të autobusëve dhe trenave ne jemi mbi një çamçakëz mbërthyer dhe të imagjinojmë gjetur veten me një kostum.
Është gjithmonë mirë për të hequr çamçakëz mbërthyer mbajnë veshje të thatë.
Sistemet për ta bërë këtë janë në thelb dy, të dy vendimtar. Ju mund të përdorni sistemin për të ngrohur apo sistemin e ftohtë.

Për të eliminuar marimangat nga pelhuratMarimangat ne  Pelhure janë një problem serioz për shëndetin tonë, në qoftë se ju mendoni se janë rritur ata që vuajnë nga sëmundje të shkaktuara nga jashtëqitjet e këtyre dëmtuesve, megjithatë, se ne nuk e shohim, ne nuk do të ndjehen atë
        // mjerisht //

Për të pastruar hundën e foshnjave...Nënat e reja janë katapultuar në një botë të re,  me një mijë shqetësim. Me foshnjat ju keni gjithmonë  frikë nga gabimet, madje edhe në detyra të thjeshta të tilla si pastrimi i hundës.

    Si të pastroj hunden e foshnjes

Për të pastruar mikrovalën........Mikrovalë është sigurisht aplikim më i përdorur në shumë familje; i përshtatshëm, i shpejtë dhe i domosdoshëm sidomos kur kemi kohë të kufizuar gjatë drekë apo një darkë në minutën e fundit. Furrat me mikrovalë gjithmonë kanë evoluon, me gjithnjë e më tërheqëse mundësitë për plotësimin e nevojave të të gjithë. Pastrimi i furrës është shumë e rëndësishme

Për të pastruar dritaret e shtëpisë pa lënë vijaShumë shpesh, për shkak të kaq shumë detyrave të përditshme, kemi lënë pas dore për të pastruar xhami, që janë pasqyrë e shtëpisë tonë. Duke pasur , sidomos për ata që jetojnë në qytet mes smogut dhe pluhuri që do të shihet më shpejt.
Por per tu pastëruar xhami nuk është kaq e thjeshtë: për të parandaluar lënëien e shenjave duhet të përdorin teknikën dhe produkte të drejtë.

Për të hequr erën e peshkut nga frigoriferEra e peshkut të freskët apo i gatuar kur ajo bëhet e vazhdueshme është shumë i bezdisshëm, sidomos kur ajo përhapet në ambiente të mbyllura.
Por, nëse ka masa efektive për të eliminuar erën e peshkut skuqur nga kuzhina ose për të parandaluar atë nga përhapjen në të gjitha dhomat, për sa i përket frigorifer pari duhet të vendosë:

Si të hiqni erën e hudhërs nga duartKa metoda të ndryshme për të eliminuar në mënyrë efektive erën e pakëndshme nga lëkura jonë Në fakt, larja e thjeshtë e duarve me sapun dhe ujë nuk është i mjaftueshëm. Ja disa menyra.

Mittwoch, 4. November 2015

Si kurohet herpes


Herpes labialis është një sëmundje infektive e shkaktuar nga virusi herpes simpleks 1, e cila është e kontraktuar përmes pështymës, puthjet, kontaktin e njeriut. Pasi të kontratës, virusi zgjidh në trigeminal dhe mbetet në një formë latente, me përjashtim të riaktivizohet në kushte të veçanta të stresit apo shëndetin (imunitet të ulët, dispepsi, ekspozimit të tepërt të diellit, përdorimi afatgjatë i barnave, ndryshimeve hormonale). Ajo vjen në formën e flluska të vogla, por të dhimbshme dhe shumë itchy. Një simptomë e ardhjes së një të ftohtë është ndjesi e ngrohjes dhe tensioni rreth buzët, një lloj ndjesi shpimi gjilpërash, e ndjekur brenda orëve nga paraqitja e blisters. Gjatë periudhës së infeksionit ekziston një rrezik të lartë të infektimit të një personi tjetër nëpërmjet kontaktit të drejtpërdrejtë, sidomos kur blisters hapur, duke lejuar të lëngshme për të dalë me të dhe që përmbajnë virusin (në ditën e pestë).

Për të parandaluar duart e ashpera(plasura) në dimër.........Çdo vit me ardhjen e dimrit dhe të klimës ndryshim kthehet në një problem i përbashkët për të gjitha gratë: The plasaritje e duarve. Për fat të mirë, ka shumë masa dhe të njëjtat mjete për të zgjidhur këtë bezdi "sezon"; me pak durim "dhe vendosmërisë në fakt duart mund të kthehen të përsosur.

Si te shpëtoj nga pikat e zezaUdhëzime
Para së gjithash duhet theksuar se, në kundërshtim me atë që shumë besojnë, se cleansers fytyrës shpesh kanë efekt të kundërt me atë të dëshiruar. Edhe pse hidratues të lëkurës, në fakt, të stimuluar prodhimin e sebum që, duke shkuar për të grumbulluar në poret, pikë zezakët do të rrisë në vend të ulur ato. Për këtë arsye është e këshillueshme që të zgjedhin për mjetet juridike natyrore.Maskë balta është një nga metodat më efektive në qarkullim dhe për të hequr pikë zezakët se sa për të parandaluar ato. Është e nevojshme për të përzierje dy lugë balta me ujë të nxehtë dhe disa pika limon. Kjo pastaj do të shpërndajë baltë mbi fytyrën e saj, me një masazh rrethore të duarve të cilat do të favorizojnë oksigjenimin e lëkurës. Pas largimit maskë për të vepruar për dhjetë apo pesëmbëdhjetë minuta, ju mund të hiqni atë.

Në qoftë se balta nuk është në dispozicion, një zëvendësues po aq efektive është e përfaqësuar nga bikarbonat natriumi. Ju duhet të përzierje një lugë çaji sode buke në një gotë me ujë, së bashku me disa pika limoni që zgjerohet poret, duke lejuar heqjen e lehtë e pikave të zezakëve. Pastaj ju duhet të çikë fytyrën tuaj me zgjidhje dhe të lënë për dhjetë minuta para se shpëlarje me.

Një zgjidhje DIY, e përdorur që nga kohërat e lashta, është që të përzierje dy teaspoons e sode buke në një orë me ujë të valë. Në këtë pikë ju keni për të vënë fytyrën tuaj në afërsi të avujve, duke qenë të kujdesshëm për të mos djegur veten. Pas ekspozimit të lëkurës për këtë trajtim për një kuantike e një orë, ju mund të pije fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë. Lëkura është më e butë dhe të butë.

Përzierjen së bashku një lugë gjelle mjaltë me një kanellë, një zgjidhje është marrë me pronat antibacterial që mund të përdoret për të luftuar fillimin e pikave të zezakëve. Përzierje, pasi duke u aplikuar në fytyrë, duhet të jetë i mbuluar me një garzë për rreth pesë minuta, para se duke u larguar.

Pastrim i përhapur fytyrës, pika të shkëlqyera kundër zezakëve, është i përbërë nga vaj jojoba. Duhet të përzierje një lugë gjelle vaj jojoba me një sheqer kafe, pastaj shpërndarjen përzierje me një sfungjer në pjesët e ekspozuara të fytyrës dhe në ato zona ku zeza pikë. Përdoret dy herë në javë, kjo metodë eliminon pikat e zeza të thella, edhe ulur tonin e lëkurës në sajë të pronat ushqyese të pranishëm në vaj perimesh.

Si të shpëtoj nga një gjymtyr imavijosur

Zakonisht ai e quajti  mavijosur, por termi i saktë është hematoma, një koleksion i gjakut në një organ ose inde, zakonisht të shkaktuara nga trauma hapur, e cila shkakton një dëmtim në një enë gjaku, e cila shpërtheu për shkak të rrjedhjes e gjakut.

Në pikën ku mavijosur ka ndodhur duket, zakonisht pas disa orë, një njollë kaltërosh-vjollcë për shkak të infiltrimit të qelizave të gjakut në inde. Fillimisht,

Si të hiqni kallot.............Kallo mund të jetë shumë i bezdisshëm dhe kryesisht ndodh në duart dhe këmbët, edhe nëse ata janë të përjashtuar pjesë të tjera të trupit. Ajo tenton që të gjenerohet pasi pjesa është nënshtruar shpesh për të fërkimit dhe për këtë arsye lëkura në atë pikë trashet.

Edhe pse kallot janë gjë normale, ky është një problem që nuk duhet nënvlerësuar dhe që, megjithatë, shpesh gjeneron një dhimbje të caktuar, ju Ju mendoni se me ato të këmbëve, për shembull.


Parandalimi më i mirë se kurimi

Ka disa mënyra për të hequr një kallo ose për të kontrolluar trashësinë e njëjtë.
Para se të shohim se si këto mund të hiqet, ajo është e drejtë për të bërë një sqarim të shkurtër mbi faktin se, si gjithmonë, parandalimi është gjëja më e mirë.
Në fakt, ju duhet të shmangin duke sjellë këpucë të pakëndshme ose të veshur këpucë shumë të ngushtë që ata janë shkaku i kallove  në këmbët .
E njëjta gjë vlen për duart,
mbrojtjen e tyre me dorezë është padyshim mënyra më e mirë për shmangien e calluses shëmtuar mbi pëllëmbët. Gjithashtu në treg Ka disa krem që mund të ndihmojnë ushqyer lëkurën parandaluar atë nga forcim, dhe ata janë të gjithë produkte të madh të dobishme për parandalimin.

Si të hiqni drithërat
Për të trajtuar një kallo ju mund të përdorni metoda të ndryshme, lokalin, megjithatë, pasi kjo e fundit nuk janë të gjithë të barabartë dhe duhet të bëjnë dallimin në mes të mëdha dhe të rrënjosur dhe ato të madhësisë normale.
Tregu është   ngjyra dy   arna e bëra nga oksid salicili, këto duhet të përdoret rregullisht për dhjetë ditë ose më shumë.
Kjo është padyshim e shpejtë dhe vetëm ndiqni shenjat që zakonisht janë të raportuara nga prodhuesi.
Oksid salicili konsumon lëkurës dhe kallo, e cila është aplikuar në mënyrë që në një të shkurtër Kjo periudhë bie jashtë.
Nuk është e këshillueshme që të përdorin produkte që përmbajnë acid salicilik në calluses shumë i thellë.
Në këtë rast, në prani të calluses shumë të ngulitura, është mirë që të përdorë një specialist që mund të ndërhyjë në mënyrë profesionale në kallo në mënyrë që për të hequr atë.
procedura nuk është e dhimbshme, në të mirë mund të prodhojë disa siklet dhe të gjitha varet nga madhësia e kallo.
Pastaj ne gjejmë në treg të produkteve dhe mjetet që mund të konsumojnë misri.
Për shembull, guri shtuf jep edhe vetë për këtë proces.
Vetëm fshij atë rregullisht të gjithë natën në misri dhe këtë "bezdisshëm" plan të konsumojnë kornea.


Jo vetëm një lëvizje në këtë drejtim, por kur përdoret rregullisht ajo mund të shmangur që calluses shumë e vështirë dhe e dhimbshme.
Gjëja e rëndësishme është për të bërë një dush këmbë me ujë të nxehtë para se të përdorni guri shtuf.
Hiq një kallo është mjaft e thjeshtë, por të shmangur kirurgët të bëjë të veten duke përdorur gërshërë apo mjete të ngjashme mund të rezultojë në të rrezikshme dhe të shkaktojnë dëme.
kontaktoni një beautician për këshilla ose për një konsultim është e mirë për të hequr misri pa komplikacione.
Në treg ka edhe kits të tilla si fotografi apo hapëse të vogla që përdoren për të konsumuar grurin dhe të japë një pamje shumë më i rafinuar në këmbët ose duart. Këto produkte nuk kanë contraindications të veçanta, por është më mirë që këto janë përdorur nga individët.
Këshilla më e mirë në rast calluses shumë të thellë dhe të përhapura është që të kërkojnë ndihmë nga mjekësia, kur ju të veprojë një profesionist mjekësor në nivel kirurgjikale.
Në fakt, profesional ka pajisje dhe njohuri të përshtatshme për të çrrënjosur calluses shumë të thella dhe të dhimbshme.

Dienstag, 3. November 2015

Mësoni një gjuhë të huaj në një kohë rekord

Ditur se si të flasë një gjuhë tjetër apo edhe më shumë se një është një aftësi të shquar që na dallon nga ata të cilët nuk janë të aftë ta bëjë këtë, madje edhe duke na lejuar për të shfrytëzuar mundësitë që përndryshe kurrë nuk do të ofrohen. Më rast të shpeshta të cilat i referohen mundësi praktike të punës, pse jo. Kush ndonjëherë do të besojë një post të marrëdhënieve publike me vendet e huaja në atë që nuk shqiptoj një fjalë të gjuhës angleze? 

Apo nuk dëshirojnë të mendojnë për punë, i cili, në ditët e sotme, është një temë e nxehtë për shumë, për fat të keq, ne imagjinojmë që të jetë me pushime në plazh me miqtë e saj dhe nuk janë në gjendje të komunikojnë me një grup të mirë të fëmijëve spanjollë, të cilët vijnë tek ne që për orët e kemi bërë sytë e ëmbël për të tërhequr vëmendjen. 

Montag, 2. November 2015

Sonntag, 1. November 2015

Heqja e mykut në muret e shtëpisë..... Myku në muret është shumë e dëmshme për shëndetin, në mënyrë të hequr myk nga muret, është thelbësore jo vetëm estetikë e shtëpisë, por edhe për të mbrojtur veten nga sëmundjet e mundshme dhe çrregullime. Myku së pari në muret tregon mënyrën e një sekuence të pika të vogla se zezakët në gjatësinë e kohës që ju të ndryshojë në spote. Myk është formuar kryesisht në qoshet në mes të tavanit dhe muret anësore për shkak të avullit të ujit që është formuar në mjedise që lehtësojnë përhapjen veçanërisht në zonat më ngricat.
Udhëzime

10 Këshilla për këmbët erë të keqe.........


Gjithmonë djersitje njerëzimit, pak a shumë të gjithë ne të prekur nga ky telash. Kujdes edhe pse, djerse vetë nuk ka asgjë negative, kështu që është e dobishme për trupin, ajo ndihmon në eliminimin e lëngjeve të tepërta dhe toksinave me ta, në fakt, djerse është vetëm ujë i kripur, besimi që të lidhen erë e djerse është plotësisht gabuar. Era e keqe varet nga faktorë të paparashikuara, të tilla si higjiena, degjenerimin e qelizave epiteliale ose përdorimi i veshjeve sintetike, megjithatë, prania e flokët e trashë.

Si të hiqni erën e keqe nga këpucët...........Fenomeni i këpucëve me erë të keq është një problem i zakonshëm. Shpesh shkaku është për shkak të materialit me të cilin ata janë prodhuar: fibra sintetike të parandaluar frymarjen e duhur të këmbës dhe kjo prodhon erë të keqe. Në këtë rast, duhet të merren masa e thjeshtë, por efektive.


Udhëzime
Gjëja e parë që bëni është që të respektojnë në mënyrë rigoroze rregullat e higjienës personale, shpesh larë këmbët tuaja gjatë ditës, veçanërisht nëse ju ecin shumë, ose në qoftë se ju bëni sport. Ata që vuajnë nga djersitja e tepruar në skajet, mund të ndërhyjë duke zbatuar ointments të veçanta ose deodorant spray dezinfektues të përshtatshëm gjatë vepruar: krem ​​e Yves Rocher, e bëri me vaj livando dhe mente, është e madhe, si produktet e Dr Scholl. Emulsioni duhet të aplikohet në lëkurë të përkryer pastruar dhe të thatë, masazh deri zhytur plotësisht: përfitimet janë të menjëhershme dhe të vazhdueshme.

Për të rregulluar djersë e këmbëve duhet të veshin çorape pambuku dhe përdorimin e mirë të talk absorbues dhe freskuese. Ju gjithashtu mund të hyjë në pllaka aktivizimit të karbonit brenda këpucëve për të absorbuar daljet. Ajo është gjithashtu e dobishme për të shmangur konsumojnë pije dhe ushqime që stimulojnë vasodilation dhe djersitje, të tilla si pije mbuluar me akull, alkooli, mishi i kuq dhe ushqime të skuqura apo pikante. Mbipeshë ndikon kjo ngjarje i bezdisshëm, kështu që është e këshillueshme për të ndjekur një dietë.

Atëherë ajo ndërhyn direkt në këpucë, mbajtja e tyre gjithmonë të pastër dhe vendosja e tyre në vende të ajrosura mirë dhe ndoshta jashtë. Këpucë në pëlhurë ose fibra sintetike mund të lahen rregullisht në një makinë larëse dhe la të ajrit të thatë, mundësisht të ekspozuar ndaj diellit. Ajo është një ilaç efektiv, edhe pse jetëshkurtër. Kryhet rregullisht, ajo siguron higjienë më të madhe dhe kufizon formimin e odors pakëndshme. Shto në ujë larëse një gjysmë gotë me uthull të bardhë verë, për të marrë rezultate më të mira. Shmangni zbardhues, pasi ajo do të dëmtojë makinën larëse.

Një zgjidhje e mirë është ofruar nga produkte natyrore, si disa bimëve dhe sode buke, sepse ato ndikojnë kundër scents pakëndshme. Gjethet e trumzë dhe livando lule, si freskëta dhe të thata, mund të futet direkt në këpucë në mbrëmje dhe hoqi të nesërmen në mëngjes. Kombinuar me pluhur bikarbonat natriumi, kanë veprim baktericid fuqishëm dhe absorbues. Herbs lëshoj një erë të fortë që mund të mbulojë të gjitha aromat e tjera, ndërsa sode buke absorbon gjurmë të lagështisë prodhuar nga djersë dhe neutralizon tymi këqija.

Për të pastruar pllakën e hekurit,,,,,,,,Përdorimi i shpeshtë dhe i vazhdueshëm i hekurit mund të çojë në formimin në pjatë të fëlliqur, depozitave dhe gur gëlqeror që përfundimisht njollë rrobat që po shtrihen dhe ne vetëm larë! Për të pastruar pjatë e një hekuri janë komerciale në dispozicion e produkteve në shkopin që duhet të spërkatet mbi sipërfaqen e tërë të pastrohen dhe pastaj hiqen me një leckë. Këto produkte duhet të përdoren me kujdes, sepse ata kanë tendencë për të buron një erë të pakëndshme të amoniakut, kështu që gjithmonë mos harroni të bëni këtë jashtë, nëse është e mundur, ose duke hapur dritaret.
Por, kur nuk ka pasur shkopinj, ashtu siç bënë?

Ka shumë metoda shtëpiake për të pastruar pllakën e hekurit që janë kaluar nga brezi në brez dhe ende përdoren. Këtu janë disa.

Njomet një sfungjer me leshi çeliku me ujë dhe të kalojë kripën në pjatë e hekurit të ftohtë, fërkim derisa ajo është plotësisht e pastër dhe me shkëlqim. Eliminimi mbetje kripë me një leckë të lagur.
Lagur një leckë pambuku me Dell 'uthull, verë të bardhë dhe të kalojë atë në pjatë e hekur të nxehtë, duke u kujdesur të mos djegur veten.
Për veprim më efektiv, të kalojë një leckë ngjyhet në uthull të nxehtë dhe kripë.
Fshij paste në pjatë, por pak të ngrohtë jo të nxehtë, duke përdorur një jastëk pastrim apo një furçë të vjetër që ju përdorni më.
Le rrjedhje në pjatë e dylli qiri dhe të fshijë me një peshqir letre apo kuzhinë me një lloj gazetë ditore. Nëse është e nevojshme, përpara se të hekurosje vërtetë, shtrirë një copë pëlhurë për të hequr mbetjet e papërdorur dyll dhe njollat.
Në rast të poshtër kokëfortë, fshij pak para pjatë me pluhur gërryes (gjendet në treg), dhe pastaj do të vazhdojë me teknikën e qiri.
Sapun deri pjatë me sapun e vështirë, dhe pastaj të shtrirë një leckë me hekur të nxehtë në temperatura maksimale për të hequr ndonjë mbetur. Edhe pse me këtë teknikë pjatë mbetet verdhë, rrobat nuk do të njollë më.
Me një sfungjer për enët dhe pak 'e detergjentit, zeroja sipërfaqe me anën e përafërt të sfungjer, duke u kujdesur që të jetë shumë e shpejtë për shkak se detergjentit dries lehtë.
Lagur një tape me pak 'e uthull, fshij pjatë të mirë dhe le të thatë për të paktën një minutë.
Fshij pjatë me sode buke ose limoni kohë duke përdorur një sfungjer trashë përdorur tashmë, kaq pak i përafërt (për të shmangur dëmtimin pjatë).
Mbani në mend se disa këshillojë kundër leshi çeliku, sepse ajo mund të zeroja pjatë, e cila më pas do të linte shenja në rroba.

Si mund të përdorni sapun e zi..........Sapun i zi për pastrimin e shtëpisë është një Degreaser shumë i fuqishëm, pavarësisht se janë një natyrore dhe plotësisht biodegradable, por ndryshe nga sapun i zi për trupin, është shumë agresive, kështu që para përdorimit veshin dorashka.

Sapun i zi është i pranishëm në dy madhësi, të dy ngurta dhe të lëngshme, për pastrimin e kuzhinës më të përshtatshme është një likuid dhe të koncentruar.
Si të përdorni sode buke për kujdesin e trupitSoda mund të përdoret në mënyra të ndryshme si në kuzhinë për të larë frutat dhe perimet si për kujdesin e higjienës së personit, kjo është një shumë e lirë, të lehtë për të gjetur dhe mund të jetë një ndihmë e madhe për gratë që duan kozmetikës natyrore dhe duan të kujdeset për trupin tuaj. Këtu janë 7 këshilla të madhe të listuara më poshtë për të bërë përdorimin e mirë të bikarbonat natriumi për kujdesin e trupit :

Si te zgjidhni pjatalarësen tuaj,,,,,,,,,,,

Si te zgjidhni pjatalarëse tuaj
Të marrë masat e vendit ku do të instalohen pjatalarëse.
Nëse dëmtuar ose thjesht dëshironi të blini, është e rëndësishme të kujtojmë se, para për të blerë një makinë larëse enësh të ri apo i pari, i cili duhet të bëjë blerje duhet të marrë parasysh masat në zonën e cila do të

Si të hiqni erë djersë nga rrobat..........Mënyra e parë mund të jetë për të provoni të larë në temperatura të ulëta, siç është bërë tashmë për veshje ngjyrë apo delikate. Megjithatë, është vështirë që erë është eliminuar në këtë mënyrë, sidomos për veshje të përdorura për sportet.

Për të hequr njollat e ​​barit nga xhinset....


Mjetet  të dobishme për të lehtë të hequr njollat ​​barit

Për të pastruar objetet inox, këtu janë 5 idetë te lehtëaInox është një nga materialet më të forta dhe në sajë gjithanshëm të plating krom e saj që mbulon atë, por metodat e gabuara pastrimit mund të dëmtojë shtresë, pastaj se si për të pastruar atë? 5 ne shohim zgjidhjet praktike për ta bërë atë efektiv

Metoda e parë është përdorimi i një larje deri lëngët.

Për të pastruar një divan lëkure.......Pastrimi i një divan lëkure, në fakt, kërkon masa të veçanta dhe një përdorim të produkteve të përshtatshme të cilat nuk e prishin sipërfaqe. Përdorimi i produkteve të veçanta është me siguri mënyra më e mirë për një pastrim të plotë.
Në fakt nuk janë komerciale krem që janë të veshura me një sfungjer të përshtatshëm mbi tërë sipërfaqen e divan.

Për të hequr njollat e ​​çokollatës......Fëmijët tanë, kur ata hanë çokollatë, bëjë jo vetëm pista rrobat që veshin, e cila në vetvete është një problem i madh.
Ata shpesh qëndrojnë në duart e tyre të pista, edhe pa i lajë ato ata shkojnë rreth shtëpisë për të prekur cdo gjë.
Mos e humb shpresën dhe le të mos bëjë një tragjedi, por: në të gjitha (ose shumica) ka një zgjidhje, dhe ne tani analizuar së bashku metodat më të mira për të hequr njollat ​​nga çokollatë inde të ndryshme. Edhe kur të mos provokojnë ata ishin fëmijët tanë, por ndoshta ne të rriturit.