Samstag, 29. November 2014

KURIOZITETEPlani VI nominuari  për sot është Plani V, një ngarkues portativ për raste emergjente kur rasti juaj bateria  nuk do të punojnë.Bateri bie shpejt  kur smartphones janë gjithmonë ne jemi duke luajtur lojëra, duke punuar, rrjeteve sociale, etj kur lëvizshme. Gjithnjë e më shumë turma-financuar produkte janë duke treguar deri në treg, të gjitha me qëllim për t'u bërë gjë tjetër i madh në zgjidhje bateri.

Montag, 24. November 2014

Veprimet online te ndryshme per PDF

falas dhe thjeshtë për tu realizuar. Të gjitha veprimet realizohen online, kështu që nuk keni nevojë të instaloni ndonjë softuer në kompjuterin tuaj.

Mundësitë të cilat momentalisht i ofron SmallPDF janë:

Komanda per veprim të lehtë dhe të shpejtë në Word


Fshi skedat e bllokuara, madje ato që kanë porosi: “Could Not Find This Item”

Fshi skedat e bllokuara, madje ato që kanë porosi: “Could Not Find This Item”

komanda për tastierë


Ctrl + A – për të përzgjedhur një dokument të tërë sado që të jetë i madh thjeshtë shfrytëzoni këtë kombinim.

Çfarë lloji të dhënash po mbledh operatori juaj mobil?

Çfarë lloji të dhënash po mbledh operatori juaj mobil? Malte Spitz nuk ishte shumë i shqetësuar kur i kërkoi operatorit të tij në Gjermani të ndante

Population in Capitals

Population in Capitals

Population in the largest cities

Population in the largest cities

Dienstag, 18. November 2014

Thembra të plasuraThembra të plasura.

 Kembet, pjesa e poshtme e tyre, shputa e kembes, e sidomos thembra, jane pjeset me problematike , jo vetem tek femrat por edhe tek meshkujt.
Eshte e veshtire te ruhen thembrat e buta ne stinen e nxehte, kur kemba mbahet e zbuluar dhe eshte ne kontakt te vazhdueshem me mjedisin e jashtem dhe me papastertite qe ai permban.
Problematikat e thembres fillojne nga ashpersimi dhe nje pamje jo estetikisht e pelqyeshme, deri ne carjet e saj , te cilat mund te cojne ne infeksione dhe patologji serioze te organizmit.

Samstag, 15. November 2014

BlackMagic Dizajn DaVinci

BlackMagic Dizajn DaVinci zgjidhë v11.1 Punues-XFORCE

 DaVinci Zgjidhë 11 kombinon korrektor e botës më të përparuar me ngjyra me udhë profesionale multi redaktimi, kështu që tani ju mund të redaktoni, ngjyrën e saktë, të përfundojë dhe të japë të gjitha nga një sistem!

Freitag, 14. November 2014

TE pelqejne Hartat e vjetraOldMapsOnline Portal është një-për-përdorim të lehtë portë për hartat historike në biblioteka në mbarë botën.

Donnerstag, 13. November 2014

MacX DVD Ripper Pro

 Mac X DVD Ripper është në dispozicion për ta shkarkuar falas. Kapur është se ju duhet ta aktivizoni atë para 2 dhjetor 2014.

'Afati i çastit 'planet e Twitter tipar për të marrë vizitorëtTwitter planifikon të futë së shpejti një 'afat kohor çastit' funksion që do të lejojë përdoruesit të reja për të parë se çfarë po ndodh në vend, pa pasur nevojë për të parë të shkojnë përmes procesit të kohë-konsumojnë të llogarive në vijim. Rrjeti social do të përdorë të gjitha sinjalet që merr nga përdoruesit e reja,

Facebook nis Basics Vetësi dhe i jep përdoruesit më shumë kontroll mbi reklamaFacebook riorganizon politikën e saj të privatësisë të enjten, duke futur një funksion të quajtur Bazat Vetësi dhe duke i dhënë përdoruesit në Mbretërinë e Bashkuar me bazë në shumë kontroll mbi reklamat.

Mittwoch, 12. November 2014

Si të lidheni me Iphone pa wifi

Si të lidheni me iphone pa wifi dhe të lehtë për të bërë transferimin nga PC në Iphone

Clownfish for Skype

Clownfish është një përkthyes në internet për të gjitha mesazhet tuaja në Skype.

IQ test 4

IQ test

TEST INTELIGJENCE 3

Përgjigjuni vetëm Po ose JoTEST INTELIGJENCE 2


Test nr.1 
-Katër njerëz mund të ndërtojnë katër barka në katër ditë. Sa kohë do të përdorë një njeri për të ndërtuar një barkë? 

TEST INTELIGJENCE 1

TEST INTELIGJENCE

EKUJLIBER perfekt


Aloe-vera“Më mirë ta parandalojmë se sa ta shërojmë” është një thënie e vjetër. Por, si ta parandalojmë?

Popcorn Time

       

Sonntag, 9. November 2014

Bluestacks Android per Windows PC dhe MAC
Bluestacks është një kompani e Silicon Valley, bazuar në celular që prodhon BlueStacks App Player dhe GamePop. Të dy produkte janë të dizajnuara për të mundësuar aplikimet Android për të kandiduar në Windows PC,

Samstag, 8. November 2014

qumështi është i dëmshëm?


Për rreth 20 vite, studiuesit e universitetit të Upsalas kanë vëzhguar 61.000 gra dhe për 11 vjet 45.000 burra për të kuptuar

Freitag, 7. November 2014

Halitosis(erë e gojës)

Halitosis mund t’i referohemi si erë e pakëndshme e gojës.
Shkaku kryesor i halitosis është nga goja (infeksione të dhëmbëve, higjiena e dobët dentare,

Vetite(mrekullite) e mjaltit

26 mrekullite e mjaltit
 1. Duke pirë mjaltin e shkrirë në ujë, të gjitha njollat e zorëve do të zhduken
 2. Ngrënia e rregullt e mjaltit ndihmon në përforcimin e të mbajturit mend (memorien e forcon)

Ilaçet Popullore

Ilaçet Popullore

1. MJALTI

Mjalti prodhon rezultate efektive kur përdoret për plagët sepse ka veti antibakteriale (antibacterial quality)

GRIPI

 GRIPI

Si të kurojmë gripin

- Shumica e njerëzve kanë humbje oreksi kur ata kanë të ftohtë dhe nuk e vërejnë shumë ndryshim në

iluzion optikDienstag, 4. November 2014

Këmbët tona......Reflexology
Ju e dini se këmbët tona janë pasqyruar mirëqenien organike dhe mendore, të regjistrimit të tyre në çdo gjë që ndodh me ne. Por ata mund të na tregoni gjëra për karakterin tonë dhe aftësitë tona. Ju nuk mund ta imagjinoni se sa shumë informata ju mund të merrni atë që lexohej. Patjetër do t'ju ndihmojë të përparojë në jetën tuaj. Pse jo edhe të kujdeset për shëndetin tuaj dhe të popullit tuaj.

tubalr

tubalr muzike

The Scale of the Universe 2

The Scale of the Universe 2      
nje faqe qe meriton te shikohet

PERDOR Jailbreak iOS 8, 8.1 nepermjet Pangu8 1.1.0 dhe te instaloni Cydia [iPhone, iPad, iPod touch]


Tani kjo mund të bëhet duke jailbreaking Apple iPhone tuaj, iPad apo iPod Touch. Jailbreaking ju lejon të ngarkesës bollëk e aplikacioneve, dhe shkulje pajisjen tuaj Apple të plotë të saj. Në thelb, ideja jailbreaking pajisja juaj iOS është që të shkelin të gjitha kufijtë e përcaktuara nga Apple dhe zgjidh fuqia e vërtetë iOS-it. Kjo mund të bëhet duke instaluar Cydia dhe pastaj ngarkimin e aplikacioneve / mods nga Cydia store.It mori një kohë mjaft për të zhvilluesve për të dalë me Jailbreak për iOS 7, por unë mendoj se ishte e vetmja kohë kur ka pasur një vonesë. Jailbreak për iOS 8 ka arritur shumë e shumë të shpejtë, dhe i njëjti grup Pangu, djemtë prapa Jailbreak IOS 7 kanë bërë atë përsëri.

KOLESTEROLI

KOLESTEROLI Këshilla për të ulur kolesterolin -

Viber për Windows

Viber për Windows ju lejon të dërgoni mesazhe falas

ALERGJIA

ALERGJIA

Si të evitojmë alergjitë